WIKI

Aplikacja do budżetu domowego

Key Takeaways

Lista polecanych aplikacji do zarządzania budżetem domowym. Dzięki nim możesz kontrolować wydatki, planować budżet – a nawet oszczędzać pieniądze przy każdych zakupach.

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

Najlepsza aplikacja do budżetu domowego

Co potrafią sprytne aplikacje do zarządzania domowym budżetem? Czy z nimi w telefonie faktycznie łatwiej jest zarządzać domowymi finansami? Które aplikacje do wydatków są najlepsze? Jakie posiadają funkcje? A które przydają się oszczędnym?

Kontrola wydatków nie jest Twoją mocną stroną? Pod koniec każdego miesiąca konto świeci pustkami, bez względu na wysokość wpływów i przydałby się planer wydatków?

Ostatnie lata to wzrost osób, które regularnie oszczędzają. A ubiegły rok pokazał, jak ważna jest poduszka finansowa – to ona zapewnia spokojny sen w trudnych czasach.

Zarówno do kontroli wydatków, zarządzania domowym budżetem jak i aplikacja do oszczędzania to narzędzia, które mogą pomóc w panowaniu nad domowymi finansami. Mało tego, dzięki nim może zaczniesz odkładać pieniądze! Zatem zaczynamy przegląd najlepszych aplikacji do finansów osobistych.

Aplikacja do kontroli wydatków

W dzisiejszych czasach zarządzanie domowym budżetem wcale nie jest rzeczą prostą i samo zapisywanie wydatków w Excelu może nie wystarczyć. Często mamy więcej niż jeden ROR, do tego korzystamy z kart kredytowych czy limitów na koncie, zdarzają się kredyty gotówkowe i pożyczki pozabankowe.

Panowanie nad wszystkimi wydatkami i nad tym ile mamy swoich pieniędzy, a ile należy do banku, nie jest rzeczą prostą. Z pomocą przychodzą praktyczne rozwiązania w postaci różnych aplikacji, mniej i bardziej rozbudowanych. Jak działają, z których warto skorzystać i co zyskasz, kontrolując wypływające z konta pieniądze?

Aby zacząć oszczędzać, muszą znaleźć się pieniądze w budżecie. A ich nie znajdziesz nigdzie indziej jak w wydatkach. I tu z pomocą przychodzi aplikacja do budżetu domowego, a jej funkcjonalność zależy od wydawcy aplikacji.

Zalety i wady aplikacji do budżetu domowego

Dlaczego warto zainstalować aplikację? Mają jakieś wady?

ZaletyWady
– Wiesz ile i na co wydajesz– Regularność, konieczność dodawania wydatków
– Dowiesz się na czym możesz zaoszczędzić
– Niektóre kwoty, na przykład kawa na mieście każdego dnia czy koszty związane z paliwem mogą zaskoczyć wielkością
– Masz świadomość każdej wydanej złotówki

Każdy program do budżetu domowego jest inny, w związku z czym są dostępne proste aplikacje do wydatków jak i rozbudowane narzędzia, które można połączyć z rachunkiem bankowym.

Lista aplikacji do zarządzania budżetem

Szybki Budżet – menedżer wydatków

Aplikacja dostępna w wersji darmowej i płatnej. Oczywiście ta druga rozbudowana, ale zanim zapłacisz warto przetestować. Koszt 19,99 zł płatne jednorazowo.

To jedna z popularniejszych aplikacji do kontroli wydatków. Choć interfejs może wywołać małą dezorientację, to bardzo szybko odnajdziesz się w niej. Jest intuicyjna w obsłudze. Dodajesz wydatki w różnych kategoriach, a także dochody.

Z łatwością na koniec miesiąca sprawdzisz, ile poszło na przyjemności, a ile na życie. Ta aplikacja do kontroli wydatków oceniana jest w Google Play na 4,6 gwiazdki.

1Money – aplikacja do wydatków

Wysoko oceniana w Google Play aplikacja do kontroli wydatków (4,7 gwiazdki). A dobra informacja dla osób, które chcą zacząć odkładać pieniądze jest taka, że to również aplikacja do oszczędzania. I może być świetnym bodźcem nie tylko do kontroli, ale właśnie również do regularnego odkładania pieniędzy.

Skąd tak dobre opinie? Wydatki dodaje się jednym dotknięciem i wystarczy wpisać kwotę. Wyświetlają się wykresy przedstawiające wydatki. I synchronizacja danych do chmury – zarządzaj domowym budżetem korzystając z różnych urządzeń.

Wallet – budżet domowy online

Jest to rozbudowane narzędzie do zarządzania domowymi finansami. Dla osób, które interesuje nie tylko menadżer wydatków, ale również inne waluty, oszczędzanie, szczegółowe raporty, planer wydatków.

Poza tym chcą mieć dostęp do tych danych na różnych urządzeniach i jeszcze udostępnić je innemu użytkownikowi – co zdecydowanie ułatwia wspólne prowadzenie domowego budżetu.

A jeśli chodzi o planowanie, to zaplanujesz nie tylko miesiąc czy kwartał, ale i kolejną dekadę. Z pewnością jest to aplikacja dla oczekujących dużo więcej od programu niż tylko wprowadzania wydatków i oglądania wykresów.

Menadżer Wydatków – po prostu aplikacja do zarządzania domowym budżetem

Menadżer Wydatków CASorin to proste i intuicyjne narzędzie do zarządzania domowymi finansami. W Google Play ma ocenę 4,7 gwiazdki.

Niektóre funkcje: kalendarz z wydatkami i dochodami, 100 walut, przypomnienia o płatnościach. Użytkownicy wskazują, że ten program do budżetu domowego jest funkcjonalny, prosty w obsłudze, świetnie sprawdza się przy zarządzaniu domowymi finansami.

Aplikacje do oszczędzania

Są nieodłącznie związane z tymi od wydatków. Wiedząc na co wydajemy najwięcej bądź za dużo, mamy możliwość popracowania nad tymi wydatkami.

Przykładem zakupy z listą (przyda się Listonic), by uniknąć zbędnych wydatków, czyli coś w promocji, co może się przydać albo zapasy jak na wojnę. Jednym słowem podstawą do oszczędzania jest aplikacja do wydatków. Niemniej jednak przydają się też inne, które pomagają w oszczędzaniu:

Fuelio

Aplikacja dla zmotoryzowanych. Pobrana w Google Play ponad 100 tys. razy. Ma ocenę 4,6 gwiazdki.

A jak działa? Skupia się na cenach paliwa w okolicy, wyświetlają się na mapie, a te aktualizują użytkownicy. Dzięki temu wiesz, gdzie zatankujesz najtaniej. Poza tym wprowadzisz też koszty związane z utrzymaniem samochodu, dzięki czemu wiesz ile kosztuje jego użytkowanie.

Too Good To Go

To program do budżetu domowego, dzięki któremu zaoszczędzisz na jedzeniu… żywiąc się w restauracjach! Tak to możliwe! Aplikacja pobrana ze sklepu Google ponad 400 tys. razy, ma ocenę 4,8 gwiazdki.

Jak to działa? Wyświetlają się paczki z jedzeniem z okolicy. Restauracje, piekarnie, by nie zmarnować jedzenia, sprzedają je za niższą cenę. Możesz jeść smacznie, a przy tym tanio, przyczyniając się do niemarnowania jedzenia.

Ceneo

To chyba jedna z najbardziej przydatnych aplikacji dla oszczędnych. Zanim kupisz coś w sklepie, sprawdź czy taniej nie jest w internecie.

Oczywiście nie mówimy o zakupach codziennych, ale większych wydatkach, gdzie różnica bywa znacząca. Ocena w Google Play 4,5 gwiazdki.

Inwestowanie oszczędności

Zaoszczędziłeś jakąś kwotę dzięki korzystaniu z aplikacji z naszej listy? Pomyśl o zainwestowaniu tych środków w pożyczki społecznościowe.

Dowiedz się więcej

Stocard

Portfel wypchany plastikami, które przynoszą zniżki, bonusy, profity? Po co nosić gruby portfel, skoro ta aplikacja do oszczędzania to idealne rozwiązanie dla kart lojalnościowych.

Wystarczy ściągnąć aplikację, by go odchudzić. Mało tego, znalezienie karty wśród kilkunastu zajmuje często dłuższą chwilę, a w Stocard moment. Pobrana blisko 600 tys. razy, ma ocenę 4,7 gwiazdki.

Rozbij Bank

Lubisz promocje bankowe? Chętnie korzystasz z takich ofert? Sprawdź aplikację Rozbij Bank.

Nie jest to typowa aplikacja budżet domowy, natomiast z pewnością może przynieść korzyści. Zwłaszcza że jak informują twórcy prowadzi ona za rękę przy każdej ofercie.

Qpony

Chętnie przeglądasz gazetki reklamowe? Szukasz atrakcyjnych cen? To aplikacja do oszczędzania Qpony będzie idealnym dopełnieniem do planera wydatków.

Każdego dnia oferty promocyjne, zniżki, rabaty. I co ważne atrakcyjne promocje różnych sklepów. Nie musisz już przeglądać wszystkich gazetek i porównywać cen, wystarczy zainstalować Qpony. Aplikację ściągnięto blisko 40 tys. razy i ma ocenę 4,7 gwiazdki.

Pan Paragon

To taka podstawowa aplikacja do budżetu domowego, dzięki której nie kupujesz co chwilę nowych butów dziecku, bo poprzednie się rozwaliły, a paragon zaginął.

Ten program to wygoda i oszczędność. Przechowuje paragony, a więc nie zagubi się on, nie zniszczy, nie wyblaknie! Korzystaj z prawa do reklamacji zamiast ciągle kupować nowe!

Aplikacja do zarządzania wydatkami lepsza niż Excel?

Spisywanie każdego drobnego wydatku na kartkę albo w Excelu bywa męczące. Nie zawsze wieczorem chcesz jeszcze uruchomić komputer, przy tym myśląc gdzie i ile zostało wydane. A pod koniec miesiąca jeszcze sam musisz wszystko przeliczyć i przemyśleć.

Aplikacje do zarządzania domowym budżetem są znacznie wygodniejsze. Telefon masz zawsze przy sobie i każdy wydatek możesz wpisać w dowolnym komciem, na świeżo, gdy jeszcze pamiętasz kwotę. To pewność, że o niczym nie zapomnisz.

Poza tym aplikacje same policzą wydatki w różnych kategoriach, dowiesz się, na co wydajesz najwięcej. Być może jest to codzienna kawa na mieście bądź kebab czy hamburger albo inna przekąska co drugi dzień. A może to paliwo powoduje, że pieniądze szybciej niż chcesz, wypływają z konta. I zamiast do sklepu jechać autem, pójdziesz na nogach bądź pojedziesz rowerem, a za miesiąc sprawdzisz, ile dzięki temu zostało.

Najczęściej to drobne wydatki przyczyniają się do tego, że pieniędzy zawsze jest za mało. Jednak bez analizy się nie obejdzie, dlatego warto pomyśleć jak najszybciej o zainstalowaniu aplikacji do zarządzania domowym budżetem.

Aplikacje w języku polskim i angielskim

Nie musisz nic wydawać, by aplikację mieć już dziś w telefonie. Wystarczy ściągnąć ją ze sklepu i zainstalować, co trwa krótką chwilę. Są aplikacje w języku polskim i angielskim. Te drugie też raczej nie sprawiają większego problemu, jeśli ktoś zna choćby podstawy języka.

Można również skorzystać z translatora, by zapoznać się z aplikacją, a później już intuicyjne korzystanie – praktycznie każda z aplikacji na naszej liście jest bardzo przyjazna użytkownikowi.

Planer wydatków, aplikacja do oszczędzania to pełna kontrola finansów

Jeśli jeszcze nie korzystasz z aplikacji, to czas najwyższy, by je przetestować! Dzięki nim możesz zaoszczędzić i przede wszystkim kontrolować pieniądze, które wypływają z konta. Często nie umiemy się doliczyć, gdzie tak dużo ich poszło.

Aplikacji jest wiele, od prostych, przez budżet domowy online, po rozbudowane połączone z rachunkami bankowymi. Zanim trafimy na tą, która najbardziej nam odpowiada, może się okazać konieczne przetestowanie kilku. Nie powinno to zrażać, bo każdy z nas jest inny i oczekuje od programu różnych funkcji.

Do kontroli i oszczędzania wystarczy też kartka papieru albo Excel – ale czy menadżer wydatków nie przedstawi tego bardziej obrazowo i nie jest większą motywacją?

Źródło:

www.play.google.com

Czy ten artykuł był przydatny?

2 z 2 użytkowników uważa ten tekst za pomocny

Nasze zobowiązanie do transparentności
W Financer.com jesteśmy zaangażowani w niesienie pomocy w zakresie finansów. Wszystkie nasze treści są zgodne z Editorial Guidelines. Jesteśmy transparentni w kwestii tego, w jaki sposób recenzujemy produkty i usługi w naszym Review Process oraz jak osiągamy zyski w Advertiser Disclosure.

Grzegorz Pietruczuk zarządza stroną Financer.com Polska od 2016 roku. Specjalizuje się w tematach związanych z pożyczkami i kryptowalutami. W trakcie swojej kariery napisał ponad 300 artykułów, związanych z produktami finansowymi - od ubezpieczeń po kredyty hipoteczne.

Udostępnij na
Read Icon 13611 osób przeczytało
Korzystając z Financer.com robisz różnicę.  Dowiedz się więcej